İnci Candemir Kimdir ?

1972 yılında Almanya’nın Langenfeld ilinde dünyaya geldim 1990 yılında Bursa Kız Lisesinden mezun oldum.
1994 yılında girmiş olduğum Istanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümününden Pedagojik Formasyon eğitimi alarak mezun oldum.
1997 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Aynı yıl uluslararası bir şirkete profesyonel yöneticilik kariyerime başladım.
2008 yılında, 24 haftalık – 670 gram olarak doğan prematüre bir bebeğin annesi olarak geçirdiğim dönüşüm sonrası benzer bir yolculuğu yapan ve Yenidoğan Yoğun Bakım bölümünde bekleyen başka ailelerine destek olmaya gönül verdim.

Bu hedefimi gerçekleştirmek üzere 2013 yılında, ABD / Minnesota Üniversitesinde Prematüre Bebek Ebeveyn Danışmanlığı ve Eğitmenliği programını tamamladım. Türkiye’de bu mesleğin ilk ve tek temsilcisi olarak PBED merkezini kurarak ailelere rehberlik ediyorum.

Karanlık bir noktadan başlayan annelik deneyimlerimi almış olduğum mesleki bilgiler ile birleştirerek bu zor yolculuğu yapan ailere ışık tutuyorum.

2013 yılında Destek Yayınlarından çıkan “670 gram ile Hayata Tutunmak” adlı ilk kitabımda, ileri derecede prematüre olarak dünyaya gelen oğlumun deneyimlerini başkalarına umut olması için paylaştım.

2014 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Bölümünde anneler için başlattığımız eğitimleri sürdürmekteyim.

2017 yılında başlayan T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yenidoğan Yoğun Bakım Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim Programı Eğitim Bilim Komisyonu üyesi olarak görevliyim.